W piątek 1 października br. w naszej wspólnocie seminaryjnej miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022. Rozpoczęła się wspólną Eucharystią, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki. Homilię wygłosił ks. bp dr hab. Wojciech Osial.

Po Mszy Świętej miała miejsce część akademicka. Jego Magnificencja ks. dr Piotr Kaczmarek rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu powitał przybyłych gości. Po wystąpieniu księdza rektora odbyła się immatrykulacja studenta I roku. W tym roku do wspólnoty WSD w Łowiczu dołączył jeden nowy alumn: Mateusz Szymański z parafii św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie. Po złożeniu przyrzeczenia alumn otrzymał indeks, który wręczył ks. dr Andrzej Persidok przedstawiciel Akademii Katolickiej w Warszawie.

Następnie miał miejsce wykład inauguracyjny wygłoszony przez O. prof. dra hab. Leona Nieściora OMI pt. „Słowa Maryi w Kanie Galilejskiej: „Wina nie mają” (J 2, 3) w recepcji patrystycznej”. Zgodnie ze zwyczajem panującym na wyższych uczelniach odśpiewaliśmy hymn Gaudeamus igitur, po czym udaliśmy się na uroczysty obiad.

error: Zawartość jest chroniona.