22 grudnia nasza wspólnota przeżywała Wigilię seminaryjną. Swoją obecnością zaszczycili nas: J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, J.E. Ksiadz Biskup Wojciech Osial, J.E. Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, oraz nasi profesorowie, na czele z Siostrą profesor, a także pracownicy świeccy naszego Seminarium. Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy na auli, tam po odczytaniu Ewangelii przez Diakona, Ksiądz dr. Piotr Kaczmarek, Rektor naszego Seminarium złożył wszystkim przybyłym najserdeczniejsze życzenia. Następnie głos zabrał J.E. Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki. Pasterz naszej diecezji złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, a także podziękował moderatorom, Księżom profesorom, a także pracownikom świeckim za ich poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty. Następnie J. E. Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, Biskup Pomocniczy Senior poświęcił przygotowane opłatki, którymi potem łamaliśmy się składając sobie indywidualnie życzenia.

Ostatnim punktem naszego spotkania była Wieczerza Wigilijna, na której spożywaliśmy tradycyjne potrawy. Zawitał do nas również Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim prezenty świąteczne.

 

error: Zawartość jest chroniona.