W dniach 29.04 – 02.05 br. nasza Wspólnota seminaryjna odpoczywała na wyjeździe majówkowym. W tym roku udaliśmy się na południe Polski, do miejscowości położonej w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, o nazwie Koszarawa. Tam mieszkaliśmy w klasztorze O.O. Franciszkanów (OFM).

Pierwszego dnia część Wspólnoty zdobywała pobliskie szczyty, np. Jałowiec, Beskidek. Ci, którzy lubią zwiedzać, udali się do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, oraz do Żywca, gdzie znajduje się min. pałac Habsburgów.

Drugiego dnia majówki po rozgrzewce, która miała miejsce dzień wcześniej, miłośnicy gór udali się zdobywać Babią Górę i inne szczyty, które są po drodze. Tego dnia sympatycy górskich wypraw przeszli około 26 kilometrów pieszo, jednak dla tych widoków było warto. Natomiast zwiedzający udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mogli rozważać Mękę Pańską pośród kapliczek w towarzystwie pięknego krajobrazu. Miłośnicy zwiedzania udali się również do miasta, gdzie urodził się św. Jan Paweł II, do Wadowic.

Ostatniego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do naszego domu, którym jest Seminarium. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kraków, gdzie spożyliśmy obiad u sióstr Jadwiżanek. Następnie był czas na zwiedzanie.

Zdjęcia z tegorocznej majówki pojawią się w następnych wpisach.

error: Zawartość jest chroniona.