W ubiegłą sobotę w naszym seminarium odbył się turniej tenisa stołowego. Wzięło w nim udział ośmiu zawodników. Większość z nich stanowili klerycy, choć nie mogło również zabraknąć księży przełożonych w osobach ks. Rektora Sławomira Wasilewskiego, wielokrotnego Mistrza WSD w Łowiczu i obrońcy tytułu, a także ks. Wicerektora Piotra Kaczmarka, ubiegłorocznego wicemistrza.

Zawodnicy rozstawieni zostali w dwóch grupach. Do awansu i dalszej gry w półfinale premiowało zajęcie pierwszego bądź drugiego miejsca w grupie. Po zakończeniu fazy grupowej na placu boju zostało czterech zawodników, którzy stoczyli ze sobą pojedynki walcząc o wejście do finału. I tak w pierwszym starciu ks. Wicerektor pokonał kleryka drugiego roku Michała Kubiaka 2:0, natomiast w drugim pojedynku lepszym od kleryka Piotra Zielińskiego z IV roku był ks. Rektor pokonując go również 2:0. W przedostatnim meczu naszego turnieju, przegrani z obydwu półfinałów zawalczyli między sobą o najniższy stopień podium. Zwycięsko z tego spotkania wyszedł kl. Michał Kubiak, co nie zostało pozostawione bez echa, ponieważ tajemnicą poliszynela jest fakt, że kl. Michał jako kurator sportu w Seminarium był odpowiedzialny za organizację turnieju.

W finale po raz kolejny zmierzyli się ze sobą księża przełożeni. Zapowiadało się na pasjonujące, wyrównane i pełne emocji spotkanie! Jakimż zaskoczeniem było, że od pierwszych piłek ks. Wicerektor wyraźnie przejął inicjatywę i pierwszy set zakończył się niespodziewanie szybko. Druga część gry była już zdecydowanie bardziej wyrównana i pojawiła się szansa, że będziemy świadkami trzeciego seta. Jednak w końcówce ks. Wicerektor postawił wszystko na jedną kartę i zaatakował. Ryzyko się opłaciło i już po chwili, ks. Piotr mógł odbierać gratulacje jako nowy Mistrz Tenisa Stołowego WSD w Łowiczu.

Serdecznie gratulujemy nowemu Mistrzowi, a także wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w turnieju.

error: Zawartość jest chroniona.