19 marca, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, nasza Wspólnota seminaryjna miała kolejną okazję do świętowania. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, Biskup Pomocniczy Senior naszej diecezji obchodził w tym dniu święto swojego patrona. Dla nas był to dobry moment, aby w  najserdeczniejszych życzeniach podziękować Księdzu Biskupowi za jego obecność i cały wysiłek, jaki wkłada na rzecz naszego Seminarium.

A oto kilka słów życzeń, które wygłosił przedstawiciel alumnów: Jak dobrze mieć sąsiada! – może powtarzać cała Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, ponieważ nie każdy może mieć w sąsiedztwie takiego człowieka, który jest Biskupem Kościoła, znamienitym poetą oraz cenionym kaznodzieją w kraju i pośród Polonii rozsianej po całym świecie.

Za okazywane nam codziennie serca, za każde chrześcijańskie pozdrowienie, za szczery uśmiech i za ciepły uścisk dłoni, chcemy podziękować Tobie Dostojny Solenizancie. Życzymy Tobie Biskupie Józefie, błogosławieństwa Bożego w codziennej pracy i długiego życia, abyśmy jak najdłużej mogli czerpać wzorce i natchnienia z Twojej pełni sakramentu kapłaństwa.

error: Zawartość jest chroniona.