W piątek 17 marca nasza wspólnota seminaryjna przeżywała dzień skupienia. W tym dniu przewodził nam ks. Marek Doszko, kapłan diecezji warszawsko-praskiej, który był również misjonarzem w Papui – Nowej Gwinei.

Na początku pochyliliśmy się nad fragmentem Ewangelii, mówiącym o modlitwie Jezusa w Ogrójcu. Rekolekcjonista na podstawie tego fragmentu wyjaśnił sens cierpienia oraz przywołał myśl o tym, że Bóg postanowił wykorzystać zło, aby uwolnić twórczą energię Zbawczej Miłości. Ks. Marek wspominał również, że jeśli chcemy podobać się Bogu, musimy mieć otwarte serce na współpracę z Nim.

Rekolekcjonista dał nam wiele przykładów ze swojej pracy misyjnej, które w życiu kapłańskim mogą pomóc we współpracy z drugim człowiekiem.

Na koniec przedstawiciel alumnów złożył podziękowania księdzu Markowi: Pozwolisz, Przewielebny Księże, że przyrównam Ciebie do takiego ojca rodziny, który musiał wiele się natrudzić, aby najpierw zaczerpnąć, ostrożnie wydobyć, przynieść, aby w końcu dać nam pić wody żywej z tej niezwykłej studni Słowa Bożego. Cały czas trwa Wielki Post, nieustannie przebywamy na pustyni, a tam pragnienie wzmaga się jeszcze bardziej. Dlatego dziękujemy Ci za zaspokojenie go poprzez wszystkie nauki, jakie nam wygłosiłeś, za posługę sakramentalną i czas spędzony z nami.

 

error: Zawartość jest chroniona.