22 grudnia nasza wspólnota przeżywała Wigilię seminaryjną, na którą przybyli wszyscy czterej Biskupi Łowiccy, oraz księża profesorowie, a także pracownicy świeccy Seminarium. Spotkanie opłatkowe rozpoczęliśmy na auli, tam po odczytaniu Ewangelii, Jego Magnificencja ks. dr Sławomir Wasilewski, rektor naszego Seminarium wprowadził nas w atmosferę tej uroczystości. Następnie głos zabrał Jego Ekscelencja ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki. Pasterz naszej diecezji złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego, a także podziękował moderatorom, księżom profesorom, a także pracownikom świeckim za ich poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty.

Następnie Jego Ekscelencja ks. bp Józef Zawitkowski, Biskup Pomocniczy Senior poświęcił przygotowane opłatki, którymi potem łamaliśmy się składając sobie indywidualnie życzenia.

Ostatnim punktem naszego spotkania była Wieczerza Wigilijna, na której spożywaliśmy tradycyjne potrawy. Wtedy też  Biskup Ordynariusz, oraz Biskup Pomocniczy przekazali dla Seminarium obrazy, przedstawiające kościoły, znajdujące się na terenie naszej diecezji.

error: Zawartość jest chroniona.