8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota seminaryjna przeżywała uroczystości odpustowe. W tym dniu gościliśmy wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi.

O godzinie 12.00, czyli w Godzinie Łaski, braliśmy udział w Sumie Odpustowej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Jego Ekscelencja ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, Biskup Łowicki. Mszę Świętą koncelebrowali pozostali Biskupi naszej diecezji, a także przełożeni z obu wspólnot seminaryjnych, oraz nasi księża profesorowie. Na początku Eucharystii Jego Magnificencja ks. dr Sławomir Wasilewski, rektor naszego Seminarium, powitał przybyłą wspólnotę WSD z Łodzi, na czele z Jego Magnificencją ks. dr. Jarosławem Pater, rektorem łódzkiego Seminarium.

Po Mszy Świętej odbył się uroczysty obiad, a po nim klerycy z Łodzi odwiedzili nas w pokojach, gdzie mogliśmy porozmawiać o życiu seminaryjnym, wymienić się spostrzeżeniami, a przede wszystkim była to okazja do lepszego poznania się i integracji.

O godzinie 15.30 modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie wyruszyliśmy do Bazyliki katedralnej w Łowiczu, gdzie ks. Bogdan Skóra, rezydent parafii Katedralnej opowiedział zebranym historię tejże Bazyliki. Na koniec modlitwą przed Najświętszym Sakramentem podziękowaliśmy Bogu za ten czas naszego spotkania.

 

 

error: Zawartość jest chroniona.