13 listopada br. nasza wspólnota seminaryjna gościła w WSD w Łodzi, gdzie miał miejsce Odpust seminaryjny, ku czci św. Stanisława Kostki. Sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił do nas Jego Ekscelencja ks. abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. W homilii podkreślał między innymi, jak ważne jest, aby wszelkie czynności liturgiczne nie sprowadzały się tylko do gestów i obrzędów, ale by umieć przeżywać w swoim wnętrzu to, z czym mamy do czynienia przy sprawowaniu sakramentów. Po zakończonej Eucharystii mieliśmy możliwość oddania czci relikwiom św. Stanisława Kostki.

Następnie miała miejsce agapa w refektarzu seminaryjnym, po której dzielnie rywalizowaliśmy w zawodach, w piłkę nożną, mierząc się ze współbraćmi z WSD w Łodzi, z seminarium oo. Franciszkanów, oraz przełożonymi tych seminariów. Nasza drużyna, w składzie: kl. Michał Kubiak, kl. Artur Kosiorek, kl. Bartłomiej Jaska, kl. Adam Łukaszewicz, kl. Piotr Ornafa, kl. Mateusz Kołodziejski, dzielnie walczyła w kolejnych meczach zajmując drugie miejsce.

error: Zawartość jest chroniona.