Październikowy dzień skupienia był nieco inny od pozostałych, ponieważ prowadził go, można powiedzieć, sam bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

26 października br. udaliśmy się naszą wspólnotą seminaryjną do Warszawy, do kościoła  św. Stanisława Kostki, miejsca ściśle związanego z osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tam wzięliśmy udział we Mszy Świętej, której przewodniczył nasz ojciec duchowny ks. dr Zbigniew Przerwa, oraz wygłosił Słowo Boże. Mięliśmy również możliwość ucałować relikwie Błogosławionego.

Po Eucharystii udaliśmy się do Muzeum poświęconego Błogosławionemu. Tam przewodnikiem była pani, która osobiście znała księdza Jerzego. Mogliśmy podziwiać eksponaty, które były własnością bł. ks. Jerzego, oraz inne, które są związane z jego osobą. Mięliśmy okazję zwiedzić mieszkanie ks. Jerzego na plebani przy parafii św. Stanisława.

Na koniec, przy grobie bł. ks. Jerzego odmówiliśmy wspólnie Różaniec, tak jak za czasów pierwszych chrześcijan, zbierając się przy grobie męczennika.

Ks. Popiełuszko był po prostu wiernym katolickim kapłanem, który bronił swojej godności jako sługi Chrystusa i Kościoła oraz wolności tych, którzy, podobnie jak on, byli ciemiężeni i upokorzeni…  (z homilii abpa Angela Amato, podczas Mszy św. beatyfikacyjnej ks. Jerzego).

error: Zawartość jest chroniona.