13 października br., 100 lat od ostatniego objawienia się Matki Bożej w Fatimie, udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Mąkolicach (dekanat Głowno), na zaproszenie tamtejszego proboszcza ks. Krzysztofa Przybysza, który jest jednocześnie kustoszem tego Sanktuarium. Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej  konsekrowany był 13 maja 1999 r. przez ówczesnego biskupa łowickiego Alojzego Orszulika. W rok później kościół podniesiono do godności Sanktuarium.

Ksiądz proboszcz zaprosił całą naszą wspólnotę na Mszę Świętą i Nabożeństwo Fatimskie, na które licznie przybyli parafianie, oraz wierni  spoza parafii. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. dr Sławomir Wasilewski – rektor naszego Seminarium. W homilii kaznodzieja zwracał uwagę na to, abyśmy dostrzegali tajemnice różańcowe, także w naszym życiu. Te radosne, światła, chwalebne, ale również i te trudne dla nas, niewygodne – bolesne.

Bezpośrednio po Mszy Świętej rozpoczęliśmy Nabożeństwo Fatimskie, (ostatnie już w tym roku). Rozważaliśmy część bolesną Różańca Świętego. Następnie miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, oraz na koniec zaśpiewaliśmy wraz ze wszystkimi Apel Jasnogórski, po którym ksiądz rektor udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

 

 

error: Zawartość jest chroniona.