W niedzielę 8 października br., o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, podczas której miała miejsce promocja lektorska. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Jego Ekscelencja ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, Pasterz naszej diecezji. Na tę uroczystość przybyli również licznie księża proboszczowie i wikariusze nowo promowanych lektorów, którzy modlili się w ich intencji.

Promocję lektorską przyjęło 66 chłopców, pochodzących z różnych zakątków naszej diecezji. Przygotowywali się oni do tej funkcji przez cały rok, uczestnicząc w przygotowaniach prowadzonych najpierw w parafiach, w ciągu roku. Następnie w wakacje odbyli kurs lektorski prowadzony przez naszych alumnów: Jakuba Kitę, Bartłomieja Borowskiego, Adriana Czerwińskiego, Jakuba Zakrzewskiego, pod przewodnictwem księdza dra Piotra Kaczmarka – wicerektora WSD w Łowiczu.

Życzymy nowym lektorom gorliwości w wykonywaniu swojej funkcji, a także zapału w zgłębianiu Słowa Bożego.

Niech więc lektorzy wykonują swój urząd z tak szczerą pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego.

 

error: Zawartość jest chroniona.