Drugi dzień majówki to zwiedzanie przepięknego kompleksu pałacowo-zamkowego w Łańcucie, jednej z pereł Podkarpacia. Rezydencja należała początkowo do magnatów Lubomirskich, a u początku XIX w. przeszła w ręce Potockich. W pałacu znajdują się liczne sale, w których organizowane są przyjęcia, konferencje naukowe i wystawy. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich zakamarków zamku przeszliśmy do wozowni, w której mogliśmy przyjrzeć się środkom transportu, z jakich korzystali właściciele rezydencji na przestrzeni wieków.
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Bazylika Zwiastowania NMP w Leżajsku, którą opiekują się ojcowie bernardyni. W świątyni mogliśmy zobaczyć jedne z najcenniejszych organów w skali nie tylko Polski, ale i Europy.
Pomimo tego, że doskonale czuliśmy się na Podkarpaciu, to jednak trzeba było wracać do Łowicza. 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, w drodze powrotnej modliliśmy się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Mamy nadzieję, że tegoroczna majówka zapadnie w naszej pamięci na długo.

error: Zawartość jest chroniona.