O. Marcin, paulin posługujący w Częstochowie, egzorcysta archidiecezji częstochowskiej poruszył w czasie licznych konferencji i kazań wiele interesujących i ważnych tematów. Wszystkie one prowadzą do zagadnienia pokory, tj. patrzenia na siebie w prawdzie, walki ze słabościami dla Chrystusa i autentycznej służby.

Rekolekcjonista wielokrotnie zwracał się do słuchaczy z nadzieją, że będą potrafili rozpoznać swoje słabości. Wszystko, co oddala mnie od miłości Zbawiciela, albo ją zastępuje, prowadzi ostatecznie do frustracji i grzechu. Wśród wartości, które mogą prosto zastąpić Boga o. Marcin wymienił: jedzenie, władzę, wpływy, tytuły, nieuporządkowane relacje z kobietami i w ogóle z wiernymi, przyzwyczajenie do posiadania tzw. świętego spokoju, materializm, chciwość pieniądza.

W końcu głosząc rekolekcje o. Marcin nie zapomniał o wszystkich, którzy mieli przyjąć posługi lektoratu i akolitatu, a także o kandydatach do święceń diakonatu i prezbiteratu. W czasie konferencji pojawiły się tematy: mocy Słowa Bożego nieporównanie większego od jakiegokolwiek słowa ludzkiego, adoracji Najświętszego Sakramentu i wytrwałego trwania przy Panu, a także służby całkowitej i bezwarunkowej Bogu i Kościołowi.

Ojcze Marcinie, przekazałeś nam wiele istotnych uwag, które wierzymy, że były wypowiadane z woli Ducha Świętego. Niech Ten, który jest Panem całego istnienia umocni Ciebie i Twoich braci w trudnej posłudze kapłańskiej i zakonnej.

error: Zawartość jest chroniona.