ZAPROSZENIE BISKUPA ŁOWICKIEGO NA DNI OTWARTE

W WYŻSZYM SEMINARIUM DUCHOWNYM W ŁOWICZU

 

Nauczycielu, gdzie mieszkasz? […]

Chodźcie, a zobaczycie (J 1, 38)

 

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

 

Zapewne już wiele razy słyszeliście ten krótki dialog Pana Jezusa ze swoimi przyszłymi uczniami. Dialog krótki, bo nie o same słowa chodzi, ale o doświadczenie. Ten, kto chce poznać Jezusa, powinien nie tylko słuchać Jego słów, ale również szukać miejsc i czasu spotkań z Mistrzem. Bliskość Jezusa daje szansę na lepsze poznanie Go i pozwala lepiej poznać samego siebie, odnaleźć własne powołanie, czyli drogę do szczęścia i realizacji talentów.

W takim kontekście wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu zaprasza wszystkich młodych ludzi, którzy noszą w swoim sercu pragnienie poznania Jezusa, na tegoroczne Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 10-12 marca 2017 roku. Seminarium jest Domem, w którym klerycy i ich wychowawcy mieszkają pod jednym dachem z Panem Jezusem i w Jego obecności starają się Go poznawać i wsłuchiwać w Jego głos. I Ty możesz na kilka dni zamieszkać w tym szczególnym Domu, aby doświadczyć, czym żyje seminaryjna wspólnota i jak przeżywa codzienne podążanie za Jezusem.

Wierząc, że propozycja Dni Otwartych jest między innymi właśnie dla Ciebie, razem ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, powtarzam Jezusową zachętę zapisaną w Ewangelii: Przyjdź, a zobaczysz.

 

 

 

Szczegóły:

Rozpoczęcie obiadem – 10 marca, godz. 13.00

Swoją obecność zgłaszamy do 8 marca

Kontakt – tel. [046] 8376016; e-mail: wsd@diecezja.lowicz.pl

error: Zawartość jest chroniona.