Drodzy Przyjaciele naszego Seminarium!

W czasach wielu niepokojów: politycznych, społecznych, dotyczących wartości i celu życia, życzymy, aby Jezus Zbawiciel, który przyszedł dwa tysiące lat temu, udzielił Wam swojego pokoju. Tego pokoju, który daje Boże Dziecię nie zna i nie może poznać świat, ale to my wszyscy możemy w nim uczestniczyć. Pokój ten może ogarniać nasze rodziny, najbliższych, przyjaciół, środowiska pracy, a także nasze pasje, zmartwienia, problemy, trudności, smutki, radości i wszystko, czym żyjemy.

Choć trudno w to uwierzyć, to jednak Wcielenie Chrystusa, który żył z grzesznikami takimi jak my, może napełniać nasze serca nadzieją, że nie jesteśmy sami. Bóg zawsze trwa przy nas. Pamiętajmy w czasie wieczerzy wigilijnej o każdym bliskim naszemu sercu, jak i o tych, o których może już nikt nie pamięta. Niech będą to dla Was święta życzliwej pamięci!

Na wielu wizerunkach przedstawiających scenę Bożego Narodzenia w tle widnieje krzyż. Kończący się 2016 rok to kolejny rok męczeńskiej śmierci naszych braci i sióstr. Miejmy w pamięci męczenników oraz wszystkich naszych bliskich, którzy już odeszli, a których według wiary mamy nadzieję spotkać, aby wspólnie radować się Bogiem w wieczności.

Maryja z Józefem zanim stali się świadkami narodzin Syna Bożego, udali się do Betlejem, by uczestniczyć w spisie ludności. Życzymy Wam, aby wszystkie Wasze przygotowania: kupowanie prezentów, szykowanie wigilijnej wieczerzy, wysyłanie życzeń, niejedna długa podróż do domu, prowadziły Was na spotkanie z Waszymi bliskimi i na spotkanie z Bogiem w czasie Mszy świętej, zwanej pasterką.

Drodzy Przyjaciele!                                                                                                            

Nie zapominamy o Was, którzy uczestniczycie w trudzie budowania i umacniania powołań do kapłaństwa. Wasza modlitwa sprawia, że codziennie Jezus z radością rodzi się w naszych sercach, choć tak łatwo zapomnieć o darze modlitwy. Pamiętamy i modlimy się za wszystkich dobroczyńców Seminarium i całego Kościoła w noc wielkiej radości i nadziei dla człowieka, noc przyjścia Jezusa Chrystusa na świat.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu
pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej

 

error: Zawartość jest chroniona.