Coroczny akatyst, w którym wspólnota naszego Seminarium wychwala Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny zgromadził liczną grupę wiernych. Zgodnie z ustaloną tradycją towarzyszyli naszej modlitwie księża biskupi, kapłani, siostry zakonne oraz wierni z różnych zakątków naszej diecezji. Scholą seminaryjną po raz kolejny kierował ks. dr hab. Robert Bernagiewicz.

Maryja jest dla nas Przewodniczką na drodze do zbawienia, Tą, która wskazała, jak mamy postępować, krocząc za Chrystusem. Matka Boża stała się także Wychowawczynią powołań do kapłaństwa, tych odkrytych i utwierdzonych oraz tych, które dopiero nadejdą. Zgodnie z tymi myślami Ks. Rektora w ciągu całego akatystu prosiliśmy o powołania do kapłaństwa, do życia zakonnego, misyjnego i rodzinnego.

Ks. bp Andrzej F. Dziuba przed udzieleniem błogosławieństwa zachęcił wszystkich zgromadzonych na modlitwie, aby jak Maryja łączyli własne pragnienia z wołaniem Jezusa, sprawy doczesne ze sprawami wiecznymi. Pasterz nazwał Matkę Bożą kluczem do spotkania Boga z człowiekiem i człowieka z Bogiem. Niech Maryja Niepokalana, patronka naszego Domu wyprasza u swojego Syna dla wszystkich uczestniczących w dzisiejszym nabożeństwie nieustanne błogosławieństwo.

 

error: Zawartość jest chroniona.