Niebo wydaję nam się – bardzo często – miejscem odległym i niedostępnym dla człowieka, który w tym świecie spotyka się z wieloma przejawami zła i cierpienia. Niebo nadal pozostaje dla nas tajemnicą. Jednak musimy pamiętać, że już przed nami tłumy wyznawców Chrystusa dostąpiły wiecznego zbawienia, radując się ze spotkania z wielką Miłością – Bogiem. Biografie świętych przypominają nam, że wiedli oni normalne życie tak jak my: pracowali, spotykali się i rozmawiali z innymi. Byli zwyczajnymi ludźmi, którzy wypełniali wolę Boga w danym miejscu i czasie.

Święci są błogosławieni, czyli szczęśliwi, ponieważ zaczęli realizować swoją drogę do świętości w codziennym ziemskim życiu, pośród swoich bliskich i znajomych oraz w swoich środowiskach pracy. Odnajdywali oni Boga w najbardziej prozaicznych momentach swojego życia.

Każde z ośmiu błogosławieństw, o których mówi Jezus – stało się dla wielu świętych swoistym drogowskazem prowadzącym do nieba. Życie świętych pokazuje nam, że chwała Królestwa Niebieskiego jest dostępna dla wszystkich na wyciągnięcie ręki, bez względu na pochodzenie czy zamożność. Po prostu, należy każdego dnia wypełniać wolę Bożą, aby te niezwykłe spotkanie z Bogiem mogło dojść do skutku.

dk. Szymon Smółka
kurs VI

error: Zawartość jest chroniona.