Uroczystej Eucharystii, która zgromadziła księży proboszczów, wikariuszy, rodzinę i przyjaciół przewodniczył Ks. Rektor. W czasie kazania pouczył Damiana, Damiana, Dawida i Piotra, alumnów roku III, aby pamiętali, że strój duchowny jest znakiem przede wszystkim Jezusa Chrystus, który pragnie przede wszystkim naszego zbawienia. Przewodniczący liturgii zachęcił wszystkich duchownych i alumnów, by nie rezygnowali z noszenia sutanny, a rodzinę, przyjaciół i parafian prosił o modlitwę w intencji obłóczanych. Mamy zawsze wpatrywać się w Chrystusa, który pierwszy przyoblekł się w człowieczeństwo. Klerycy mają przyoblekać się w strój duchowny, ale jednocześnie pamiętać, że to jest znak Jezusa Chrystusa.

Po zakończeniu kazania kandydaci do przyjęcia sutanny: Damian Mirecki, Dawid Olszewski, Damian Wiśniewski i Piotr Zieliński zostali oficjalnie przedstawieni wspólnocie Kościoła i zapewnili wiernych o swoim pragnieniu podążania za Chrystusem. Następnie odczytano modlitwę powszechną, której zakończeniem było błogosławieństwo alumnów i poświęcenie ich strojów. Dopełnienie obrzędu stanowiło nałożenie sutann kandydatom przez Ks. Rektora.

Drodzy bracia! Cała wspólnota Seminarium życzy wam, aby ten strój, który dzisiaj otrzymaliście stał się dla was powodem do coraz większego i doskonalszego miłowania Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła. Niech sutanna stanie się dla was codziennym ubiorem nie tylko na liturgii, ale w każdej sytuacji, aby Pan przenikał każdego z was nieustannie.

error: Zawartość jest chroniona.