Eucharystię poprzedziła modlitwa z młodzieżą i procesja do katedry z placu na Starym Rynku. Samą celebrację Mszy Świętej ubogaciła Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa wg św. Marka w wykonaniu m.in. naszych kleryków. Całość aranżacji przygotował ks. bp Józef Zawitkowski. Celebracja ofiary Jezusa była, jest i będzie dobrym momentem do zadumy dla młodzieży, która może uczyć się żyć jak Jezus.

Po zakończeniu Przenajświętszej Eucharystii wzięliśmy udział w konkursie palm. Były na nim prezentowane palmy wykonane nie tylko przez parafie czy szkoły, ale także przez rodziny czy pojedynczych wiernych. Konkursowi towarzyszyli młodzi, którzy przez śpiew i taniec zachęcali zebranych do modlitwy i wspólnego świętowania. Konkurs wygrała młodzież z Popowa.

Dwa lata, rok temu, jak i dzisiaj nie mogło zabraknąć młodzieży zaangażowanej w naszej diecezji w Światowe Dni Młodzieży. Oby dla was ten dzień jak i każdy kolejny był owocnym czasem do przeżywania tajemnicy Jezusa, który zmartwychwstał i jest Miłością Miłosierną.

error: Zawartość jest chroniona.