„Żywe bowiem jest Słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” mówi natchniony Autor Listu do Hebrajczyków (Hbr 4,12). O mocy Pisma mogliśmy przekonać się dzisiejszego popołudnia, gdy blisko 90 młodych odpowiedziało „Amen” na wezwanie księdza biskupa Andrzeja F. Dziuby, aby godnie przekazywać Słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym. Funkcja ta, obecna w Kościele właściwie od początków, pokazuje jak wielkim szacunkiem i czcią wierzący otaczają Słowo Życia.

Z roku na rok liczba promowanych lektorów nie spada, a tego roku udzielono błogosławieństwa już ponad 130 ministrantom. Co więcej, czekamy jeszcze na promocję w parafii p.w. Świętej Trójcy w Piątku.

Drodzy lektorzy! Jako wspólnota Seminarium, która od początku ma udział w prowadzeniu kursów lektorskich, kiedy widzimy jak wzrastacie w wierze i stajecie się coraz dojrzalszymi ludźmi, dziękujemy Bogu i wszystkim, którzy Wam towarzyszą, za ich trud i poświęcony czas.

error: Zawartość jest chroniona.