Spotkanie rozpoczęło się w auli Seminarium od powitania wszystkich przybyłych przez księdza rektora Sławomira Wasilewskiego. Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty, alumni zaprezentowali krótką, ale bardzo wymowną i dającą do myślenia pantomimę, która wprowadziła nas w chrześcijański klimat dzisiejszego wydarzenia. Po wspólnej refleksji, modlitwie i zapoznaniu się z poszczególnymi punktami bogatego programu przyszedł czas na gry, zawody i zabawę.

Młodzi chłopcy z wielu parafii naszej łowickiej diecezji wzięli więc udział w konkursach wiedzy biblijnej, religijnej i liturgicznej, podnosili ciężary i w ramach udzielania pierwszej pomocy uczyli się opatrywać rannych. Ministranci ćwiczyli również umiejętności piłkarskie i strzeleckie. Po dwóch godzinach zmagań wszyscy byli zgodni, że nadszedł czas na obiad.

Dzięki pięknej, wymarzonej wprost, bo wymodlonej pogodzie posililiśmy się w seminaryjnym ogrodzie smacznymi hot-dogami i słodkimi bułkami. Po obiedzie wszyscy uczestnicy zebrali się w auli ponownie, tym razem po to, aby odebrać zdobyte wcześniej, zasłużone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uznania.

Ostatnia, najważniejsza część dzisiejszego spotkania odbyła się już w kaplicy Seminarium. Najpierw uczestniczyliśmy wspólnie w adoracji Najświętszego Sakramentu, a zaraz po niej we Mszy św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Łowicki Senior Alojzy Orszulik. W czasie homilii zachęcał on każdego z nas do tego, abyśmy dążyli do świętości podążając w naszym życiu za tymi świętymi, których imiona nosimy od dnia chrztu świętego.

Drodzy Ministranci i Lektorzy!
Jeszcze raz dziękujemy Wam za przybycie i Waszą dzisiejszą obecność.
Już dziś zapraszamy Wan na kolejny dzień ministranta i lektora.
Do zobaczenia!

error: Zawartość jest chroniona.