Całej modlitwie przewodniczył ks. bp Andrzej F. Dziuba. Obecny wśród nas był także bp senior Alojzy Orszulik. Po przywitaniu zebranych przez ks. rektora Sławomira Wasilewskiego, prowadzenie przejęła s. Anna Maria – apostolinka, animując całość czuwania. Jako że młodzież z różnych zakątków diecezji zgromadziła się w parafii Maryjnej, to nie mogło zabraknąć odniesienia do Maryi. W swoich rozważaniach i modlitwie skoncentrowaliśmy się na trzech „Tak” Maryi – w Nazarecie podczas zwiastowania, na Golgocie pod Krzyżem i w Wieczerniku we wspólnocie z Apostołami, z całym Kościołem. Po odczytaniu odpowiednich fragmentów Pisma św. przywołujących wspomniane trzy wydarzenia z życia Maryi, posłuchaliśmy świadectw i refleksji powołaniowych. Jak rozeznawać razem z Maryją swoją drogę życiową powiedział nam ks. Grzegorz Cieślak, prefekt naszego WSD. Bardzo osobiście wybrzmiały świadectwa własnego powołania ks. Sylwestra Bernata i s. Laurencji – niepokalanki.

Potem wpatrywaliśmy się w Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie; każdy też mógł podejść i powiedzieć swoje osobiste „Tak” Jezusowi. Jako element tego gestu wszyscy zbliżający się do ołtarza mogli zabrać obrazek ze specjalną modlitwą. Modliliśmy się także za wszystkie rodzaje powołań w Kościele. Na koniec modlitwy ks. bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem i zapowiedział, że kolejne czuwanie odbędzie się… W parafii o tym samym wezwaniu… W mieście na S… W parafii, której ks. Proboszcz jest obecny wśród nas… Aż wreszcie usłyszeliśmy – w par. p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie.

Po dwóch godzinach czuwania byliśmy trochę zmęczeni, ale radośni i świadomi tego, że Duch Boży był pośród nas, i że żal będzie się rozstawać. Tym milej było nam skorzystać z zaproszenia ks. Adama Domańskiego, proboszcza miejscowej parafii, który zachęcił wszystkich do pozostania na agapie – czyli na dobrym jedzeniu, przygotowanym przez ks. Proboszcza, Radę Parafialną i parafian. Na wielkiej gościnności ks. Proboszcza i parafian nie zawiedliśmy się. Solidnie posileni, jeszcze trochę mogliśmy pobyć razem, dzielić się swoimi wrażeniami i nawiązać nowe kontakty.

Przybyli mogli także obejrzeć specjalną wystawę powołaniową, którą poświęcił ks. bp Andrzej F. Dziuba, a przygotowaną przez ss. apostolinki. Wystawa ta będzie otwarta przez cały tydzień na sali teatralnej przy kościele parafialnym na Korabce.

Wszystkie wspomniane wydarzenia stanowią preludium, pewne wprowadzenie do Tygodnia modlitw o Powołania, który właśnie dziś się rozpoczął. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołanych. Bóg czeka na ich „Tak”. Wspierajmy ich decyzję i prośmy, by wytrwali do końca na raz obranej drodze.

Dzięki życzliwości Radia Victoria dołączamy w tym tygodniu codzienną refleksję powołaniową ks. bpa Marka Solarczyka, biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej.

error: Zawartość jest chroniona.