O odkrywaniu własnego powołania nie jest łatwo mówić, albowiem wsłuchiwanie się w głos Pana Boga, który mówi w sercu człowieka, jest bardzo osobistym doświadczeniem, które zwykle skrzętnie chowamy w swoim wnętrzu. A jednak trudno wyobrazić sobie wydarzenie „niedzieli powołaniowej” bez takiego żywego świadectwa kogoś powołanego. Wszak – słowa uczą, ale pociągają przykłady. W kolejną niedzielę Wielkiego Postu grupa alumnów naszego Seminarium wraz z ks. wicerektorem Piotrem Kaczmarkiem udała się do parafii w Złakowie.

Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez ks. Piotra Jankowskiego, miejscowego proboszcza oraz przez wspólnotę parafialną. Wierni z uwagą słuchali świadectw kleryków: Łukasza, Jakuba i Damiana. Alumni zachęcali do modlitwy o powołania i dawali świadectwo tego, jak Pan Bóg zaprosił ich na drogę formacji seminaryjnej i jak nieraz krętymi drogami prowadził ich przez życie.

Księdzu Proboszczowi i wszystkim Parafianom za cały dzień wspólnej modlitwy, za ofiary materialne i duchowe składamy serdeczne podziękowanie. Niech Pan Was błogosławi, prowadzi i wspiera+

 

 

 

error: Zawartość jest chroniona.