Całe Seminarium czci Maryję Niepokalaną w jej święto – odpust WSD w Łowiczu

„Przeto wszystkie narody, co ziemię osiędą, odtąd błogosławioną mnie nazywać będą.”  Wspólnota seminaryjna zgromadzona z pasterzem diecezji, ks. bp Andrzejem Franciszkiem Dziubą wokół ołtarza Pańskiego wspólnie z kapłanami, siostrami zakonnymi i rodzinami alumnów uczestniczyła w Eucharystii, która była hymnem dziękczynnym Bogu, który dał światu swego Syna i Jego Matkę, Maryję.

Od początku istnienia Kościół wierzył w Niepokalane Poczęcie Maryi, która została uchroniona od grzechu pierworodnego i wszystkich grzechów uczynkowych. Zawsze posłuszna Bogu wstawia się Ona za całym Kościołem i światem, aby mógł nawrócić się i odnaleźć Jezusa Chrystusa. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu choć obecny w Kościele został uroczyście ogłoszony dopiero 8 grudnia 1854r. przez błogosławionego papieża Piusa IX.

Gdy ks. bp Alojzy Orszulik wybierał patrona Seminarium pragnął, aby Maryja otoczyła je płaszczem swojej matczynej opieki i chroniła alumnów, wykładowców oraz przełożonych przed grzechami. Z racji dzisiejszej uroczystości cała wspólnota WSD w Łowiczu uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej przez ks. bpa Andrzeja Franciszka Dziubę. Po Eucharystii zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad. W tym wyjątkowym dniu klerycy mogą zaprosić bliskich do swoich  pokoi, zdarza się to tylko raz w roku.

error: Zawartość jest chroniona.