Uroczystej Eucharystii, która jest źródłem i szczytem życia Kościoła, przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk, Prymas Polski Senior, homilię wygłosił obecnie urzędujący Prymas Polski, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak. Razem z wiernymi modlili się także: Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, Ksiądz Biskup Alojzy Orszulik i Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski.

Ksiądz Biskup Ordynariusz na początku Mszy św. powitał wszystkich zgromadzonych i dziękował Bogu Ojcu za liczne zastępy kapłanów, którzy zostali i nadal są formowani w Seminarium, miejscu, w którym następuje stopniowy wzrost pracowników winnicy Pańskiej.

Metropolita gnieźnieński, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak w homilii ukazał Seminarium jako dom, w którym logika Jezusa, logika Miłości Nieskończonej panuje nad myśleniem światowym i przemienia je. W końcu, wspólnota formacyjna jest rzeczywistym doświadczeniem chrześcijaństwa. Wedle słów Księdza Arcybiskupa, to pełne kształtowanie ducha, intelektu, serca, relacji z Bogiem i ludźmi przygotowuje nowe pokolenia młodych mężczyzn do świadczenia o Ewangelii.

Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk podziękował wszystkim, tak licznie zgromadzonym kapłanom (przybyło ponad 80 księży), ponieważ najważniejszym zadaniem Seminarium, serca diecezji, jest przygotowanie wytrwałych i pełnych miłości sług Pańskich, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić Dobrą Nowinę, przede wszystkim wiernym żyjącym pośród nas.

error: Zawartość jest chroniona.