W tym roku życzenia świąteczne z racji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przekazujemy Wam z lekkim opóźnieniem, ale ciągle jeszcze w samą porę, bo w trwającej Oktawie Wielkanocnej. Nie znaczy to, że o Was zapomnieliśmy. Wprost przeciwnie. W minionych dwóch tygodniach pamiętaliśmy o Was i o Waszych intencjach jeszcze intensywniej niż zazwyczaj, podczas pielgrzymki całego naszego Seminarium do Rzymu i innych świętych miejsc Włoch, a także Słowenii (13-25 kwietnia).

W najbliższych dniach podzielimy się z Wami przeżyciami z nawiedzenia sanktuarium św. Antoniego w Padwie, udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia z papieżem Franciszkiem, modlitwy przy grobach św. Rity w Casci oraz św. Klary i św. Franciszka w Asyżu, odwiedzin w narodowych sanktuariach maryjnych Słowenii. Tymczasem do wszystkich życzeń, jakie w minionych dniach otrzymaliście, dołączamy także nasze:
Niech Chrystus Zmartwychwstały wychodzący ku Wam codziennie, zastanie Was radujących się z faktu spotykania się z Nim jako Żywym i Żyjącym; niech On sam daje Wam się rozpoznawać w łamaniu Chleba dzień po dniu; niech nadaje sens Waszej drodze, która spod znaku ziemskiego krzyża prowadzi do niebieskiej chwały.
Niech Zmartwychwstały Pan wypełnia każde miejsce, sytuację i stan Waszego życia swoją realną obecnością; niech Was obdarza pierwszym darem tej rzeczywistej obecności, jakim jest Jego – Chrystusowy – pokój: pokój autentyczny, wewnętrzny, głęboki, chrześcijański.
Resurrexit sicut dixit! Alleluja.
w imieniu moderatorów i alumnów Seminarium
ks. dr Sławomir Wasilewski – rektor WSD w Łowiczu

error: Zawartość jest chroniona.