O godz. 11.00 ponad trzystu ministrantów, lektorów i kandydatów wraz ze swoimi duszpasterzami, opiekunami i rodzicami zgromadziło się w Seminarium, aby wspólnie rywalizować, zawiązywać znajomości, zdobywać nagrody, a co najważniejsze, modlić się do Pana.

Młodzi chłopcy wzięli udział w konkursach wiedzy biblijnej, religijnej i liturgicznej, podnosili ciężary i uczyli się opatrywać rannych. Ministranci ćwiczyli umiejętności piłkarskie i strzeleckie, nie zabrakło smacznych hot-dogów. Po dwóch godzinach zabawy zebraliśmy się w auli, aby rozdać zasłużone nagrody. Po części przeznaczonej dla ciała rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył Ks. Bp Alojzy Orszulik. W czasie homilii celebrans zachęcił do tego, aby ministranci dążyli do świętości podążając za świętymi, których imiona noszą.

Wszystkim jeszcze raz za wszystko dziękujemy i pamiętamy także o tych kapłanach i ministrantach, którzy nie mogli z różnych powodów przybyć. Pamiętamy o was w naszej modlitwie !

Wszystkich zapraszamy na kolejny dzień ministranta i lektora. Do zobaczenia !

error: Zawartość jest chroniona.