Do Seminarium przybyło dwunastu młodzieńców z naszej diecezji jak i spoza niej. Przez dwa dni będą żyć jak klerycy modląc się, uczestnicząc w wykładach, pracując i odpoczywając.

Ci, którzy zgłosili się, nie są rozpatrywani jako potencjalni kandydaci do kapłaństwa. Dni Otwarte są okazją do wsłuchania się w głos własnego serca, w którym Bóg mówi do człowieka, jest to przybliżania się do Boga, dla tych, którzy pragną poznać życie wspólnoty łowickiego Seminarium. Nie oznacza to, że niemożliwe jest odkrycie w tym czasie własnego powołania do kapłaństwa, jest wręcz przeciwnie.

Po wspólnej kolacji spotkaliśmy się na auli, aby bliżej poznać siebie. Po spotkaniu udaliśmy się na drogę krzyżową wokół Seminarium, która zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu.

Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji przybyłych na Dni Otwarte i w naszej intencji, abyśmy mogli ukazywać swoim postępowaniem wzór życia kleryckiego. Jednocześnie zapewniamy wszystkich naszych dobroczyńców, duchowych i materialnych, o modlitwie.

error: Zawartość jest chroniona.