22. rocznica powstania diecezji łowickiej

25 marca 1992 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Jan Paweł II bullą Totus tuus Poloniae populus powołał do istnienia diecezję łowicką.

Na Eucharystię, której przewodniczył ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba przybyli członkowie kapituł, duszpasterze, alumni Seminarium, siostry zakonne oraz pozostali wierni. Msza św., podczas której Chrystus staje pośród nas jest najlepszym wyrazem naszej jedności w dziele budowania Kościoła na terenach diecezji łowickiej.

Ksiądz Biskup w homilii nawiązał do przeżywanego w całym Kościele katolickim święta, które przypomina nam tajemnicę Wcielenia Chrystusa i gotowość Maryi na przyjęcie życia. Celebrans mocno podkreślił prawo każdego człowieka do życia, które jest fundamentalnym prawem, na nim opierają się kolejne. Jeżeli zabija się nienarodzone dzieci to kpi się z praw człowieka, na których oparta jest cywilizacja europejska. Pasterz diecezji przypomniał, że wszyscy odpowiedzialni jesteśmy za dar życia, ofiarowany każdemu i wszystkim przez Boga.

 

error: Zawartość jest chroniona.