Bądźmy wdzięczni za dar powołania – lutowy dzień skupienia z ks. Zenonem Salą

„Dziękujemy Ci, że nas wybrałeś. abyśmy stali przed Tobą i Tobie służyli”. Pod takim hasłem ks. Zenon Sala poprowadził dla kleryków dzień skupienia. Przypomniał nam prawdę o darze powołania, którego nigdy nie będziemy godni, a który otrzymaliśmy tylko dzięki łasce Boga.

Ks. Zenon, ojciec duchowny wspólnoty WSD w Radomiu, zwrócił uwagę na tak istotne aspekty naszego życia w Seminarium jak: szacunek do przełożonych, wzajemne relacje, modlitwa i Eucharystia. Rekolekcjonista podkreślił jak ważne jest dla naszego życia i właściwej formacji czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Właściwa i dojrzała relacja do Boga rodzi się, gdy adorujemy Go w kaplicy czy kościele. To kapłańskie czuwanie przed Panem jest najpiękniejszym i najbardziej przemawiającym świadectwem wiary. Ojciec duchowny radomskiej wspólnoty kleryckiej zachęcił alumnów, aby nie żałowali czasu na przebywanie z Panem.

Ks. Zenon Sala zanim objął funkcję ojca duchownego WSD w Radomiu przez siedem lat był misjonarzem w Kamerunie. Podzielił się z nami swoim doświadczeniem, wiedzą i wspomnieniami z życia tamtejszej wspólnoty Kościoła. Powiedział też, że w czasie misji szczególnie można zauważyć działanie łaski Bożej, która prowadzi kapłanów przez różne niebezpieczeństwa, aby głosili Chrystusa.

error: Zawartość jest chroniona.