Ksiądz Adam Wodarczyk w czasie konferencji dla kleryków przybliżył nam problem nowej ewangelizacji, czyli uczenia i życia według prawd Ewangelii Chrystusowej coraz intensywniej, z nowym zapałem. Nowa ewangelizacja to nic innego jak przyjęcie postawy człowieka posłanego w każdym miejscu i czasie. Ks. Adam z racji pełnionej przez siebie funkcji nie raz opowiadał o strukturach i życiu Ruchu Światło-Życie zwanego Oazą.

Moderator Generalny Oazy zwrócił uwagę na to, że czas seminarium to czas wykorzeniania starych, szkodliwych nawyków i tworzenia takich, które mają podłoże chrześcijańskie. Jeżeli podejmujemy jakieś działanie dla budowania Kościoła, a nie stanie się ono nawykiem, to  w ciągu kilku tygodni, miesięcy okaże się nieskuteczne. Głoszenie Ewangelii to zmiana sposobu myślenia.

Podczas Eucharystii ks. Wodarczyk opowiadał jak Bóg może posłużyć się ludźmi, aby głosili Dobrą Nowinę aż na krańce świata. W 2011r. ks. Adam prowadził rekolekcje w Chinach, kilkakrotnie organizował rekolekcje wakacyjne różnych stopni dla mieszkańców Filipin. Opowiadał jak młodzi obywatele Państwa Środka mieszkali razem trzydzieści dni razem nie wychodząc  z budynku(ze względu na ich bezpieczeństwo, zważywszy na prześladowania chrześcijan w tym komunistycznym kraju) i przyswajając sobie metodę przeżywania chrześcijaństwa, jaką wypracował sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki.

error: Zawartość jest chroniona.